Tip na knihu

Ještě, než si řeknete své "Ano" mám pro Vás tip na užitečné počtečníčko knihy, kterou napsala právnička roku 2013 Eva Ondřejová: Jak se vyhnout válce Roseových aneb Právní minimum nejen pro manželství

Zpočátku to vypadá jako láska na celý život, tedy alespoň většinou se to tak zdá. V mnoha vztazích však všední dny počáteční pohádku časem změní ve zcela jiný literární žánr a zamilovanost mnohdy vystřídá „válka Roseových“... A co teď?

V této knize naleznete praktický manuál rodinného práva pro širokou veřejnost, především pro zamilované, snoubence, partnery, rozvádějící a rozcházející se páry či zainteresovanou veřejnost, jako jsou rodiče. Není mnoho lidí, kteří by se nesetkali v okolí s rozvodem nebo rozchodem, a s tím spojenými negativními zkušenostmi, zničenými ideály a doživotními spory.

Nebuďte naivní, že vám se to stát nemůže. Mějte povědomí o právních důsledcích manželství a početí dítěte ještě před tím, než se takto rozhodnete. Zamyslete se, co od života, manželství či rodičovství očekáváte, a promluvte si o tom s tím druhým.


Ukázka z knihy:

„Není mnoho lidí, kteří by se ve svém okolí nesetkali s rozvodem nebo rozchodem, a s tím spojenými negativními zkušenostmi, zničenými ideály a doživotními spory. Nebuďte naivní, že vám se to stát nemůže. Pokud nechcete ztratit několik let v rozvodové bitvě, což v důsledku poznamená zbývající roky vašeho života, mějte povědomí o právních důsledcích manželství a početí dítěte ještě před tím, než se takto rozhodnete. Zamyslete se, co od života, manželství či rodičovství očekáváte, a promluvte si o tom s tím druhým.

Ignorace finančních otázek, neznalost práva a potlačování obav jsou zárodkem obrovských problémů v budoucnu. Lze být stejně zamilovaný i přesto, že si navzájem sdělíte informace o svém majetku, závazcích, vyjádříte své představy, jak s tím bude naloženo v případě vícera scénářů, které mohou ve vašem životě nastat. Tyto otázky se pak nestanou časovanou bombou vašeho vztahu, vzduch se pročistí, a uklidní to vás oba. Předmanželská dohoda o majetku a dětech není nic negativního, jedná se o vaše pojištění pro případ, že váš vztah nedopadne dle prvotních představ. Slýcháte, že to tomu druhému nemůžete udělat, nebudete nevěrní, věříte si. Jaká jsou ale slova o tom druhém poté, co vztah nevyjde, nejdou ani napsat do knihy. Většinou je to to nejhorší, co vás kdy potkalo, a že jste byli slepí nebo že se ten druhý změnil až po svatbě nebo po narození dítěte...


Tato kniha vám pomůže:

• identifikovat témata, která byste měli probrat ještě před svatbou nebo početím dítěte

• zjistit, jak vás může ochránit předmanželská smlouva

• jak předejít válce Roseových po česku

• mít povědomí o právech a povinnostech vyplývajících z manželství a rodičovství

• mít přehled o financích, výdajích, nárocích

• finančně zvládnout rozvod

• získat přehledné tabulky o majetku, příjmech a výdajích svých, rodiny či partnera

• získat vzory dohody o dětech, majetku nebo rozvoduJUDr. EVA ONDREJOVÁ, LL.M., Ph.D., působí jako advokátka. Má mnohaleté zkušenosti v rodinném právu a v oblasti ochrany osobnosti a mediálního práva. Věnuje se právu nejen v rovině praktické, ale i teoretické, když publikuje v předních odborných právních časopisech a na svých blozích, které byly zařazeny mezi top blogy v oblasti mediálního práva. Spolupracuje se zahraničními partnery díky své jazykové vybavenosti a studiem v zahraničí na prestižní londýnské univerzitě Queen Mary, University of London. V rodinném právu zastupuje řadu zahraničních klientů, u českých klientů se specializuje na smírné řešení sporů. Byla oceněna Talentem roku 2013 v prestižní právnické soutěži Právník roku. Spolupracuje s Centrem právní komparatistiky Právnické fakulty Univerzity Karlovy a vyučuje na univerzitách.


  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Černá Pinterest Icon
  • YouTube

Korespondenční adresa:

Eva Marzini
Nad Smetankou 221/5 

Praha 9, PSČ 190 00

Schůzky a vyzvedávání zakázek:

PO-NE po domluvě!

Tel.: 723 419 100

INFORMACE: Nejsem plátce DPH. 

 

WEB DESIGN: Eva Marzini

 

FOTO: Renato Marzini


© 2017 by BUDEVESELKA.CZ 

Obsahový materiál na těchto stránkách je chráněn autorským právem a je majetkem BudeVeselka. 

NA ZAKÁZKU

Tvorba

Zlacení tiskovin

Svatební noviny

Svatební fotograf

O OBJEDNÁVCE

 

Jak to tady funguje

Jak si objednat

Vše o nákupu

Obchodní podmínky

Podmínky ochrany 

osobních údajů

DOPRAVA

PPL, Česká pošta